T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 
 
 
 
 
 
 
 
Serik Protokol Listesi
 
 
bize ulaşın
 
 
 
 
 

 

Antalya'ya 70 km uzaklıktaki Uçansu Şelalesi'ne Antalya-Serik karayolu üzerinde, Abdurrahmanlar-Gebiz kavşağından sapılarak ulaşılır. Gebiz beldemize bağlı Akçapınar köyündeki bu tabiat harikasına ulaşmak için, Gebiz'den sonra 17 km daha gitmek gerekmektedir. Bu tabiat harikasına ulaşmak güç olsa da görülecek muhteşem manzara çekilen zahmete değecektir.

Toroslardan gelen su yeşillikler içine dökülmekten öte süzüldüğünden şelaleye, Uçansu adı verilmiştir. İlçemiz Kozan Köyü'nde bulunan ve 62 metreden dökülen Uçan 1 ile 78 metreden dökülen Uçan 2 Şelaleleri Türkiye'nin ikinci işaretlenmiş en uzun yürüyüş rotası Aziz Paulus Yolu üzerinde bulunmaktadır.

Yılın 12 ayı alternatif turizm imkânı sunan bu eşsiz güzelliği görmek için gelenler, fotoğraf çekerek ve video kaydı yaparak bu anları ölümsüzleştirmektedirler. Yeşil ve güzel bir vadide bulunan şelalenin önünde oluşan gölün, buz gibi sularına atlayarak serinleme imkânı da bulunmaktadır.

Bu site içerisinde yer alan metin ve görseller T.C.Serik Kaymakamlığı tarafından sağlanmaktadır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
Her hakkı saklıdır. © 2016  - ISAY2 
Orta Mahalle Atatürk Caddesi Serik - Antalya | Telefon: (242) 722 10 04 Faks: (242) 722 14 04