T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 
 
 
 
 
 
 
 
Serik Protokol Listesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Serik ilçe merkezi, Antalya'nın 38 km doğusundadır. 22 km kıyı şeridine sahip olan ilçe merkezi denizden 8 km içeride, 26 metre yüksekliktedir. İlçe, kısmen dalgalı ovalık bir arazi üzerinde kurulmuştur. İlçenin yüzölçümü 1.550 km² dir. Bunun 45.360 hektarı tarım arazisi, 65.764 hektarı da orman arazisidir. Serik İlçesi batıda Antalya merkez ilçe; doğuda Manavgat; kuzeyde Burdur'un Bucak ilçesi ile Isparta'nın Sütçüler İlçesi; güneyde ise Akdeniz ile çevrilidir. Antalya Havaalanına 25 km uzaklıkta olan ilçemizin sahil beldeleri olan Belek, Kadriye ve Boğazkent' te 55 otel mavi bayrağa sahip bulunmaktadır.

İlçemizde toplam 8 adet 5 yıldızlı tatil köyü, 47 adet 5 yıldızlı otel, 10 adet 4 yıldızlı otel, 3 adet 3 yıldızlı otel, 1 adet 2 yıldızlı otel, 11 adet golf tesisi, 1 adet özel konaklama tesisi, 1 adet turizm kompleksi bulunmaktadır. Toplamda 28.680 oda ve 62.062 yatak kapasitesine sahip olan konaklama tesisi vardır. Bölgede bulunan küçük işletmelerle beraber, yaklaşık 55.000 kişiye konaklama imkânı sunulmaktadır.

Antalya'nın önemli turizm merkezlerinden biri olan Serik'te deniz, kum, güneş ve tarihin birlikteliğini hissetmemeniz neredeyse imkansızdır. Ilıman iklime sahip ilçemiz, hem yaz hem de kış aylarında tatilini sıcak bir bölgede geçirmek isteyen turistler için cazibe merkezidir.
Doğal ve tarihi güzellikleri, farklı tatil ihtiyaçlarına cevap veren turizm çeşitliliği ile Serik Bölgesi'nin gelecekte de Akdeniz'in turizm merkezi olacağı düşünülmektedir. Ortalama % 55 olan nem miktarına sahip ve yılda yaklaşık 300 günü güneşli olan ilçemizde Akdeniz iklimi hâkimdir. İklimin ılıman olması hem yaz hem de kış mevsiminde tatilini sıcak bir bölgede geçirmek isteyen turistler için önemli bir etkendir. Kışın dahi denize girmenin mümkün olabildiği Akdeniz'de deniz suyu ısısı ortalama, Ocak ayında 17,6 °C, Nisanda 18,0 °C, Ağustosta 27,7 °C ve Ekimde 24,5 °C'dir. Deniz faaliyetleri sadece yüzme ve serinleme ile sınırlı kalmamaktadır.
Tamamen kum olan ve genişliği 80 m ile 150 m arasında değişen sahillerde gün boyu güneşlenme ve yürüyüş yapma imkânı vardır. Gezinti tekneleri ile yapılabilecek deniz turları, deniz motorları ile yapılabilecek paraşüt ve yelken sporlarını yapmak mümkündür. Denize yakın olan beş yıldızlı oteller, turistlere sadece yatak ve yemek imkânları ile sınırlı kalmayan farklı tatil imkânları sunmaktadır. Disko-bar tarzı eğlence merkezlerinin yanı sıra, Türk geceleri gibi kültürel faaliyetler, farklı sportif etkinlikler, alışveriş imkânı, toplantı ve kongre salonları, SPA, sauna-hamam gibi sağlık aktiviteleri de otellerde misafirlere sunulmaktadır.
 T.C.Serik Kaymakamlığı
  2016  - ISAY2 
Orta Mahalle Atatürk Caddesi Serik - Antalya | Telefon: (242) 722 10 04 Faks: (242) 722 14 04