T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 
 
 
 
 
 
 
 
Serik Protokol Listesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Raft adı verilen küçük botlarla yapılan rafting, akarsu sporlarının en çok ilgi gören dalıdır. Daha önceleri askeri amaçlarla kullanılan bu botlar zaman içinde sportif amaçlı kullanılmaya başlanmış ve rafting sporu ortaya çıkmıştır. 6 veya 8 kişilik botlarda sporcuların hepsi kürek çekerler. Botun en arkasında ise deneyimli bir rafting sporcusu olan rehber oturur ve diğer sporcuları yönlendirir. Raftingin sporunun amacı kişilerin üzerinde bulunduğu raftı kürekler yardımıyla yönlendirerek botu devirmeden turu tamamlamaktır. Türkiye rafting için son derece uygun akarsulara sahiptir. Özellikle bahar aylarında dağlardaki karların erimesi ile birlikte akarsuların akış hızı artar ve rafting sporu açısından ideal bir ortam sağlar. Türkiye'nin en çok tercih edilen rafting parkurlarından biri Köprüçay Irmağı'dır.

Rafting sporu yapılabilen her yörede rafting turları düzenleyen şirketler vardır. Bu turları düzenleyenler sporcuların ihtiyacı olan ekipmanı da sağlamaktadırlar.

 T.C.Serik Kaymakamlığı
  2016  - ISAY2 
Orta Mahalle Atatürk Caddesi Serik - Antalya | Telefon: (242) 722 10 04 Faks: (242) 722 14 04