T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
 
 
 
 
 
 
 
 
Serik Protokol Listesi
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kongre turizmi, giderek artan kongre ve konferans faaliyetlerinin ortaya çıkardığı turizm koludur.

Tarih ve kültür açısından zengin olan ilçemiz birinci sınıf otel konaklama hizmeti, tesis sayısı, dünyanın belli başlı şehirlerine kolayca ulaşım, Avrupa ülkelerine yakınlık, doğal güzellikler, uygun iklim koşulları ile ideal bir kongre merkezidir. Ayrıca uçsuz bucaksız kumsalları, mavi bayraklı temiz denizi, kendine özgü ormanları ve uluslar arası standartlardaki tatil köyleri ve golf tesisleriyle Akdeniz'in turizm cenneti olan ilçemiz, Türkiye'nin kongre turizminde marka olma yolunda da hızla ilerlemektedir. Maliyet avantajı bu ilerlemeye yardımcı olan başlıca özelliktir.

HABİTAT II'nin İstanbul'da yapılmasıyla önemi ortaya çıkan 'Kongre Turizmi' bölge otellerimizin fiziki imkanlarıyla yaygınlaşma fırsatı bulmuştur. Sayısız ulusal ve uluslararası konferansa başarıyla ev sahipliği yapan Serik, yıl boyunca ulusal ve uluslararası tıp, bilim kongrelerine, Türkiye'nin en saygın firmalarının toplantılarına ev sahipliği yapmaktadır.

 T.C.Serik Kaymakamlığı
  2016  - ISAY2 
Orta Mahalle Atatürk Caddesi Serik - Antalya | Telefon: (242) 722 10 04 Faks: (242) 722 14 04